Norime suburti bendruomenę, kuriai svarbi estetiška ir įkvepianti gyvenamoji aplinka. Žurnale rašome apie architektūrą ir interjerą paprastai ir aiškiai, be tik mums patiems suprantamo architektūrinio žargono. Jūsų pašto dėžutes kas mėnesį pasieks dozė kokybiško turinio - mūsų atrinkta ir suvirškinta informacija, naujienos, nuomonės, patarimai ir tiesiog gražūs dalykai.


prenumeruokite žurnalą pirmas planas
Rankų darbo keramika interjere
Kuriant interjero koncepciją, pasirenkama kontekstą atitinkanti stilistika, idėja perteikiama spalvomis, baldų formomis, medžiagiškumu ir tekstūromis, tačiau norisi ir kažko unikalaus, skirto tik tai vietai, visiškai autentiško. Taip mintimis grįžome į tuos laikus, kai skulptoriai, keramikai, tekstilės kūrėjai dirbo kaip komanda kartu su architektais ir interjero dizaineriais ir taip sukūrė daug vienetinių meno kūrinių, kurie tapo pagrindiniais interjero akcentais ir taip perteikė labai stiprią žinutę žiūrovui.
Apie žalumą ir žiedus - interviu su landšafto projektuotoju Tautvydu Gursku
Šiuolaikinėje architektūroje riba tarp lauko ir vidaus dažnai išsitrina ir kiemas tampa lygiaverte namo dalimi. Tinkamai susodinti augalai padeda sušvelninti griežtas fasado linijas, architektūrai suteikti žmogišką mastelį ir atskleisti gražiausias namo puses. Smagu, kad ir Lietuvoje vis dažniau pamatome kūrybingų apželdinimo projektų. Ne taip seniai landšafto specialistas skambėjo kaip kažkas egzotiško, o dabar jie jau vis dažniau įsijungia į projektavimo procesą. Vieną iš jų ir norime pristatyti. Bendraujant su landšafto projektuotoju Tautvydu Gursku ir jo kolege Ieva Zovaite jaučiasi, kad jie labai myli savo darbą. Atrodo, kad apie augalus žino viską ir kalbėti apie juos galėtų valandų valandas. Tautvydas papasakojo, kaip keičiasi žmonių skonis ir požiūris į namo apželdinimą, kaip vyksta kiemo projektavimas, į ką atkreipti dėmesį sodinant augalus, kokių klaidų nedaryti.
Architektūrinė kelionė po Kaliforniją
Šį kartą tema atostoginė - švieži įspūdžiai iš Kalifornijos, šiek tiek istorijos ir daug gražių vaizdų. Papasakosime apie vietą, kurioje gimė mid-century modern architektūros stilius.
Kai viešbutis padiktuoja kelionės kryptį
Planuojant atostogas, renkamės, ką norime pamatyti, nuveikti, ir ką skanaus suvalgyti. O nakvynės vieta nustumiama į antrą planą. Bet gal ir pats viešbutis gali tapti ir kelionės tikslu? Keletą tokių norime pristatyti.
Vieno namo istorija
Viskas prasidėjo nuo begonijų. Tiesiai prieš mūsų ofiso langus kasdien matome turbūt gražiausiai apželdintą Kauno vitriną. Labai nestandartinis langų skaidymas - aukšti gražių proporcijų langai sudalinti į du aukštus. Nėriniuotos visada užtrauktos užuolaidos intrigavo sužinoti, kas už jų gyvena. Kažkodėl įsivaizdavome seną tarpukarinę moterėlę su skrybėle, lipančią ant kopėčių tų antro aukšto vazonų palaistyti. Vieną dieną nusprendėme išsiaiškinti. Su pyragu rankose pasibeldėm į duris, bet deja, niekas jų neatidarė.