Pagrindinės vonios kambario įrengimo klaidos
Dažniausiai įsirengiant namus, pagrindinis dėmesys būna skiriamas gyvenamosioms erdvėms - svetainei ir virtuvei, o kiti kambariai lieka nepelnytai nuskriausti. Vienas iš tokių - vonios kambarys. Jame prasideda kiekvienas mūsų rytas, jis nulemia kokybišką (arba nelabai) dienos pradžią. Kokios klaidos pasitaiko planuojant šią svarbią namų erdvę?
1. Neapgalvotas patalpos planavimas.
Pagrindinis dalykas, nuo kurio priklauso, ar vonios kambarys bus funkcionalus ir jaukus - funkcinis planas ir patalpos zonavimas. Labai dažnai matome didžiulius vonios kambarius su neapgalvotai išdėstytais santechnikos prietaisais, kuriame nors kampe įsprausta per maža dušo kabina ir “šokių aikštele” viduryje. Toks vonios kambarys atrodo tuščias ir nejaukus, o naudotis juo nepatogu.
Norint to išvengti, kambario zonas reikėtų skirstyti į privačias ir atviras, šlapias ir sausas, taip pat pagalvoti, kas bus pagrindinis patalpos akcentas. Norint atskirti šlapią dušo zoną ar sukurti privačią tualeto erdvę, galima projektuoti sienelę, kuri padalintų patalpą. Taip šios zonos taptų uždaros, o likusioje atviroje kambario dalyje pagrindiniu akcentu galėtų tapti masyvus stalviršis su praustuvais.
Jei vonios kambarys mažas, svarbu turimą erdvę kuo funkcionaliau išnaudoti. Šiuo atveju, dėmesį skirkite patogiai ir kiek įmanoma didelei dušo zonai. Atskyrus vieną patalpos dalį stiklo sienele, dušas bus praktiškas, o ir patalpoje erdvės pojūtis išliks.
2. Per mažai vietos daiktų laikymui.
Kremai, šampūnai, dantų pastos tūbelės, rankšluosčiai, tualetinio popieriaus atsargos, plovikliai, valymo priemonės… Visada prisikaupia milijonas dalykų, kurie labai lengvai gali paversti vonios kambarį netvarkingu sandėliu. Kad taip neatsitiktų, labai svarbu apgalvoti, kur laikysite visus daiktus ir susiprojektuoti pakankamai spintų ir lentynų.
Jei neturite atskiros skalbyklos patalpos, skirkite vieną kambario dalį didelei spintai iki lubų, kur tilptų skalbimo mašina, valymo priemonės, rankšluosčiai ir kiti stambūs daiktai.
Dušo zonoje labai patogu turėti nišą, kurioje laikysite prausimosi priemones. Taip išvengsite metalinių pakabinamų lentynėlių, kurios tik kalkėja ir rūdija, ir akiai malonaus vaizdo tikrai nesukuria. Jei nėra galimybės įsirengti nišos, galėtų išgelbėti šalia pastatomas staliukas.
Net ir turint pakankamai stalčių ir lentynų, ant stalviršio šalia praustuvo neišvengiamai prisikaupia krūva dažniausiai naudojamų buteliukų ir indelių. Kad atrodytų tvarkingiau, dėkite juos į dėžutes ar padėklus. Įkvėpimo, kaip dėlioti daiktus, galite pasisemti iš šios srities profesionalės, tvarkingiausio pasaulyje žmogaus Marie Kondo.
3. Paminklas klozetui.
Į sieną įleidžiami klozeto bakeliai buvo sukurti tam, kad - kaip netikėta - galėtume paslėpti klozeto bakelį ir sukurti minimalistinį, neapkrautą vaizdą. Bakelio dydžio gipso kartono dėžė, apklijuota ryškiomis plytelėmis niekaip to efekto neišgauna. Jei nėra kaip įleisti bakelio į sieną, uždengimą darykite iki pat lubų. Menama erdvė virš jo patalpai erdvumo pojūčio nesuteiks. Jei norite išnaudoti vietą virš bakelio, įrenkite ten spintelę ar lentynas, taip ji įsijungs į bendrą sienos kompoziciją.
Kitas šios problemos sprendimo būdas - tiesiog pastatomas klozetas. Bakelis pats savaime nėra blogas dalykas. O kad už klozeto nesikauptų dulkės ir nešvarumai, rinkitės tokį, kurio nugarėlė būtų pilnai priglaudžiama prie sienos.
Nuotraukos: Pinterest, Pirmas planas