Kai viešbutis padiktuoja kelionės kryptį

Planuojant atostogas, renkamės, ką norime pamatyti, nuveikti, ir ką skanaus suvalgyti. O nakvynės vieta nustumiama į antrą planą. Bet gal ir pats viešbutis gali tapti ir kelionės tikslu? Keletą tokių norime pristatyti.

1. PURO

Krokuva, Lenkija

arch. Paradowski Studio

Architektai šiame viešbutyje norėjo sukurti bohemiškai prabangią tarpukarinės Krokuvos atmosferą, kai stilingiausiuose miesto baruose lankėsi žymūs menininkai, rašytojai, žurnalistai. Interjere maišosi įvairūs stiliai, nuo mid-century iki šiuolaikinio, ryškios spalvos, gausu taikomosios dailės (keramikos, medžio) kūrinių ir kokybiškiausio dizaino pavydžių (vien ko vertos USM spintelės prie lovų).

daugiau info

2. THE AUDO

Kopenhaga, Danija

arch. Norm Architects

The Audo – tai ne tik viešbutis, pastate įsikūrusi interjero medžiagų biblioteka, concept store, restoranas, darbo ir susitikimų erdvės, o pats pastatas - chrestomatinis skandinaviško dizaino pavyzdys. Nuosaikios spalvos, daug medžio, matiniai paviršiai, funkcionalūs dizaino sprendimai – viskas apgalvota iki smulkiausios detalės ir neapkrauta niekuo, kas nereikalinga.

daugiau info

3. AUGUST

Antverpenas, Belgija

arch. Vincent Van Duysen

Įsikūręs 19 amžiaus vienuolyne šis viešbutis neturi nė vieno vienodo kambario. Išskirtinis neoklasicistinis pastatas sužibo naujomis spalvomis po belgų architektūros grando Vincento Van Duyseno prisilietimo.

daugiau info

4. GAIRNSHIEL LODGE

Ballater, Škotija

arch. Nathalie Van Reeth

Dar šiek tiek Belgijos, tik šįkart – Škotijoje. Karalienė Viktorija šiame name apsistodavo, kai vykdavo medžioti. Seną pastatą vidury niekur įsigijusi belgų pora pasikvietė savo šalies architektę, kuri atšiaurų Škotijos grožį ir plikas akmenines sienas sušildė belgišku rafinuotumu.

daugiau info

5. SANTA CLARA 1728

Lisabona, Portugalija

arch. Aires Mateus

Portugalų architektai Aires Mateus, labiau žinomi dėl savo baltų ir itin minimalistinių pastatų, labai subtiliai rekonstravo kolonijinės Portugalijos prabangą ir didybę menantį statinį. Architektūra, kuri koncentruojasi į kokybę, o ne į kiekybę, natūralios medžiagos ir pagarba istorijai – šie dalykai sukuria aukščiausią gyvenimo kokybę, kurią galima pajusti net ir per trumpą nakvynę viešbutyje.

daugiau info